Aspartamul este considerat un posibil factor cancerigen. Organizația Mondială a Sănătății trage un semnal de alarmă în privința îndulcitorilor folosiți în băuturile dietetice

Organizația Mondială a Sănătății trage un semnal de alarmă în privința îndulcitorilor folosiți în băuturile dietetice și în multe alte produse. Aspartamul este considerat un posibil factor cancerigen. Totuși, un grup independent de cercetători consideră că se poate consuma, dar în cantități limitate.

Ultima Oră

Cele mai citite