Fondatoarele "Dăruiește viață", ONG care construiește primul spital oncologic pediatric, susțin că au fost amenințate de ministrul Sănătății. Scandalul a pornit de la o postare redistribuită de Firea

Ironii și posibil amenințări de la cel mai înalt nivel! Femeile care se ocupă de construirea din donații a unui spital pentru copiii bolnavi de cancer susțin că ministrul Sănătății, Sorina Pintea, le-a cerut banii strânși de la oameni. Ministrul le-ar fi spus, susțin fondatoarele "Dăruiește viață" că, în caz contrar, le va trimite Corpul de control, Parchetul și DNA pe cap. Sorina Pintea neagă acuzațiile. Scandalul a pornit după ce primarul Capitalei a distribuit o ironie la adresa asociației.

Ultima Oră

Cele mai citite