Militari ai Armatei Republicii Moldova participă în perioada 1 - 19 aprilie alături de contingente din România şi SUA la exerciţiul multinaţional "JCET-2024" (Joint Combined Exchange Training), care se desfăşoară pe teritoriul Republicii Moldova, relatează Ştiri.md şi Ziarul Naţional din Chişinău.