Bucureștenii încurajați să bea apă de la robinet: testări gratuite și cișmele inteligente
Românii consumă în medie 125 litri de apă îmbuteliată pe cap de locuitor în fiecare an, potrivit unei analize de piaţă Euromonitor International. O nouă campanie Apa Nova încearcă să ne reamintească ceva esențial: că ceea ce curge din robinetul nostru e sigur, local, și poate deveni o alegere conștientă pentru un stil de viață sănătos și sustenabil.
24 July 2025, 11:20 (actualizat 24 July 2025, 11:22)