Locuitorii unui cartier din București, obligați să plătească paza pusă de primărie
Ceartă pe doi lei între Primăria Sectorului 6 şi câteva mii de locuitori ai unui cartier de blocuri ANL din Sectorul 6. Locatarii s-au văzut obligaţi să plătească serviciile de pază în cartier, deşi contractul a fost încheiat de primăria de sector cu firma. S-a ajuns în această situaţie după ce Curtea de Conturi a descoperit că acest contract a fost nelegal şi obligă primăria să recupereze banii.
18 November 2017, 18:18