Mai multe apartamente ANL dintr-un bloc din Botoșani au fost vandalizate înainte să fie date în folosință
Caz revoltător la Botoșani. Mai multe apartamente ale unui bloc ANL nou, construit de Primărie, au fost vandalizate cu puțin timp înainte să fie date în folosință.
Persoane neidentificate, încă, au intrat în scările de bloc și au devastat tot ce au găsit în cale: geamuri, pereți și 60 de uși.
Polițistii au deschis un dosar penal, fac cercetări pentru distrugere și îi caută pe făptași.
În urma acestui incident, primăria trebuie să aloce alte fonduri pentru remedierea stricăciunilor din locuințe.
Așa că, viitorii chiriași vor avea de așteptat și mai mult până când se vor putea muta în bloc.

