Este anchetă epidemiologică la Spitalul Universitar din București. Mai multe cadre medicale au fost izolate după ce au intrat în contact cu un pacient testat pozitiv.
Medicul ieșean infectat cu noul coronavirus a fost în spital cu 4 zile înainte de a veni confirmarea. Potrivit anchetei epidemiologice, el a fost văzut pe camerele de supraveghere stând de vorbă cu 9 cadre medicale, însă nu s-a apropiat la mai puțin de 1,5 metri de niciuna dintre persoane.
Alertă medicală în judeţul Braşov. A fost confirmat încă un caz de infecţie meningococică. E vorba de un prieten al băiatului de 17 ani, care a murit acum câteva zile, cu acelaşi diagnostic. De asemenea, s-a dublat numărul celor internaţi. Sunt acum 18 persoane. Toate în afara oricărui pericol, asigură medicii.