Anchetă la Ambulanța Argeș. Șefii verifică de ce salvarea a ajuns cu întârziere și a uitat un pacient

Este anchetă la Serviciul de Ambulanță Argeș, după ce ieri o asistentă a lăsat la locul intervenției o victimă înjunghiată și l-a preluat doar pe agresor, care a încercat să se sinucidă. S-a descoperit acum și că echipajele au ajuns târziu pentru a acorda primul ajutor, în ciuda numărului mare de apeluri la 112. Nu sunt ambulanțe destule și nici medici, spune șeful seviciului. Care promite însă că vinovații vor fi sancționați.

Ultima Oră

Cele mai citite