Recepție de Ziua Independenței la Ambasada SUA din Bucureşti. Iohannis: Aniversăm 27 de ani de parteneriat strategic

La Ambasada Statelor Unite ale Americii din Bucureşti are loc o recepţie cu ocazia Zilei Independenţei. România este aliatul şi partenerul strategic care va lupta neobosit pentru libertate, pentru progres economic şi pentru democraţie, astfel încât cetăţenii să fie protejaţi şi să aibă o viaţă prosperă, a afirmat, miercuri, preşedintele Klaus Iohannis, prezent la eveniment.

Ziua Independenței, sărbătorită la Ambasada SUA din Bucureşti. Kathleen Kavalec: Agresiunea Rusiei demonstrează limpede de ce parteneriatul nostru strategic, tot mai puternic de 25 de ani, este atât de important pentru apărarea şi rezistenţa noastră

Ambasada SUA la București sărbătorește în avans ziua națională a SUA, Ziua Independenței. Președintele Klaus Iohannis și premierul Marcel Ciolacu sunt printre invitații de seamă ai ambasadorului SUA Katheleen Kavalec. Recepția din acest an stă sub semnul orașului San Diego din California, oraşul natal al doamnei ambasador.

Ultima Oră

Cele mai citite