Ministrul de Externe israelian, în România. Bogdan Aurescu: mii de israelieni şi ucraineni de origine evreiască au fost evacuaţi prin România

Ministrul israelian de externe a discutat cu premierul Nicolae Ciucă şi cu omologul său, Bogdan Aurescu, despre gestionarea valului de refugiaţi, dar şi despre alte consecinţe ale războiului din Ucraina. Oficialul israelian a mers în vama de la Siret, unde i-a felicitat pe voluntari şi autorităţile române pentru felul în care se implică în rezolvarea problemelor celor care fug din calea războiului.

Ultima Oră

Cele mai citite