Fără maşini în pădurea Băneasa! Locuitorii unui cartier din nordul Capitalei scurtau drumul prin pădure

Un cartier nou apărut la limita de nord a Capitalei a ajuns o problemă pentru tot oraşul: 5.000 de oameni foloseau drumul mai scurt ca să ajungă în Bucureşti, numai că tăiau pădurea Băneasa. Romsilva le-a pus barieră, să nu mai intre cu maşina pe drumul forestier. Dezvoltatorul, care a promis două drumuri de acces, a făcut doar unul, acum extrem de aglomerat. Autorităţile par să aibă şi ele o parte din vină, însă arată cu degetul spre fosta administraţie.

Ultima Oră

Cele mai citite