Greu drumul de la munte. Prin staţiunile de pe Valea Prahovei se circulă în coloană

Final de coșmar pentru vacanțele turiștilor care au fost la munte și trebuie să ajungă pe DN1. A fost aglomerație pe toate drumurile dinspre stațiuni, încă de dimineață. Atât la Brașov, cât și pe Valea Prahovei, pe sensurile spre București s-a circulat bară la bară. Pe șosele s-au aliniat inclusiv cei care de-abia își încep sejurul la munte.

Bucureştiul, campion la aglomeraţie. Traficul este de coşmar, mai ales dimineaţa, când sunt duşi copiii la şcoală

Drumurile spre şi din Bucuresti au părut astăzi fără sfârşit, pentru mii de şoferi care au fost în trafic la primele ore ale dimineţii. Au fost atât de multe maşini, încât nici cei care au vrut să fenteze coloanele nu au avut soluţii de rezervă. Cele mai aglomerate au fost intersecţiile din apropierea şcolilor. Şoferii spun că au facut 5 kilometri în 40 de minute.

Locuitorii unui cartier rezidențial au protestat în fața Guvernului, pentru că au rămas fără drum de acces

Situaţie disperată pentru mii de locuitori ai unui cartier rezidenţial din nordul Capitalei. Pentru că nu mai au de luni de zile drum de acces, o parte dintre ei au ieşit astăzi în stradă. Au protestat în faţa Guvernului ore bune, în ploaie, în speranţa că autorităţile vor apleca urechea la problemele lor. Printre protestari s-a numărat şi scriitorul Mircea Cărtărescu.

Ultima Oră

Cele mai citite