Românii nu renunță la deplasările cu propriile mașini, în pofida scumpirilor repetate ale carburanților

Românii nu renunță la deplasările cu propriile mașini în pofida scumpirilor repetate aLe carburanților. În Capitală, aglomerația este mai mare ca oricând. Pe arterele principale, șoferii așteaptă zeci de minute în coloane kilometrice, la orele de vârf. Toacă mărunt timp, bani și combustibil. Ne-am obișnuit cu confortul, spun sociologii, și astfel, transformăm Bucureștiul într-unul din cele mai poluate orașe europene.

Peste 1.500 de polițiști rutieri vor supraveghea traficul în aceste zile. Circulația mașinilor va fi urmărită și din elicopter

Lungul drum spre staţiunile de pe Valea Prahovei le întinde nervii la maximum şoferilor. Se circulă bară la bară pe DN1, iar ca să fie siguri că nu vor fi accidente, peste 1.500 de poliţişti vor fi în trafic în aceste zile şi vor dirija ciculaţia. Coloanele uriaşe de maşini vor fi supravegheate şi din elicopter. Ca să nu îşi strice vacanţa, şoferii sunt sfătuiţi să adapteze viteza la condiţiile drumului.

Ultima Oră

Cele mai citite