Românii nu renunță la deplasările cu propriile mașini, în pofida scumpirilor repetate ale carburanților
Românii nu renunță la deplasările cu propriile mașini în pofida scumpirilor repetate aLe carburanților. În Capitală, aglomerația este mai mare ca oricând. Pe arterele principale, șoferii așteaptă zeci de minute în coloane kilometrice, la orele de vârf. Toacă mărunt timp, bani și combustibil. Ne-am obișnuit cu confortul, spun sociologii, și astfel, transformăm Bucureștiul într-unul din cele mai poluate orașe europene.
10 March 2026, 20:07 (actualizat 11 March 2026, 12:03)