Lupta antidrog, slăbită de măsurile de organizare de la Ministerul de Interne
Autoritățile sunt îngrijorate de nivelul atins de traficul și consumul de droguri în țara noastră. Sunt repuse pe masă măsuri propuse chiar de cei din Ministerul de Interne, cu ani în urmă, dar ignorate. Mai mult, de aproape 15 ani, s-au făcut schimbări în structurile de luptă antidrog care au slăbit eficiența acțiunilor de prindere a traficanților. O concluzie trasă chiar de ministrul de Interne care a spus după tragedia din 2 Mai că s-a pierdut lupta cu infracționalitatea.
30 September 2023, 17:55