A lovit doi bicicliști și mai multe mașini, inclusiv pe cea a Poliției. Șoferul băut este cercetat acum pentru trei tentative de omor

Urmărire ca în filme la Galaţi, în noaptea de sâmbătă spre duminică, după ce un şofer din Belarus s-a urcat băut la volanul unui camion şi a lovit doi biciclişti şi mai multe maşini. În final, bărbatul a fost oprit de poliţişti, dar nu înainte ca bărbatul să lovească şi un agent de poliţie. Duminică seara, pe numele șoferului a fost emis mandat de arestare preventivă.

Trafic blocat între Azuga și Predeal din cauza unui accident rutier

Un accident rutier a avut loc, sâmbătă după-amiază, pe DN1. În accident au fost implicate două autoturisme. Patru persoane au fost rănite grav. Din cauza accidentului și din cauza faptului că ninge viscolit s-au format coloane de vehicule în ambele sensuri, pe mai mulți kilometri, a precizat Cătălin Bocai, de la Centrul Infotrafic

Mașină în flăcări, doi tineri carbonizați. Speriați, șoferul și pasagera din dreapta au fugit de la locul accidentului

Sfârşit cumplit pentru doi tineri din judetul Timiș. Aceştia și-au pierdut viața noaptea trecută după ce mașina în care se aflau a lovit un copac de pe marginea drumului și a luat foc. Cei doi pasageri, un tânăr de 20 de ani și o fată de 17 ani, au rămas blocaţi în autovehicul şi au murit carbonizați. Șoferul și pasagera din dreapta au reușit să iasă din maşină și să fugă. Au fost prinşi câteva ore mai târziu, iar conducatorul auto a declarat că totul a pornit de la o glumă.

Ultima Oră

Cele mai citite