Două persoane au murit într-un accident pe autostrada A1, în apropierea orașului Sebeș. Un alt accident s-a produs în Orșova, soldat cu doi morți și doi răniți

Un accident tragic s-a produs astăzi dimineață pe autostrada A1, în apropierea orașului Sebeș. Doi tineri care se întorceau din Anglia și-au pierdut viața, după ce mașina în care se aflau a intrat sub un autocamion. Tot în această dimineaţă, doi oameni au murit, iar doi au fost grav răniţi după un impact frontal între două autoutilitare produs pe DN 6 în Orşova. Una dintre maşini a încercat să facă o depăşire neregulamentară. Poliţiştii rutieri au transmis că în zona accidentului circulația se desfășoară alternativ, pe un singur fir.

Nouă persoane au fost rănite după ce microbuzul în care se aflau s-a răsturnat pe A1, lângă Pitești

Momente de coșmar în această dimineață: în comuna Bascov, din judeţul Argeş, s-a produs un accident teribil. Un microbuz a derapat la ieşirea de pe autostrada spre Piteşti, s-a răsturnat şi a ajuns într-un stâlp de electricitate, pe câmp. Toţi pasagerii şi şoferul au fost răniţi şi au trecut prin momente de groază. O persoană care a rămas încarcerată a fost scoasă afară în stare gravă.

Plan roşu de intervenţie în judeţul Sibiu, după ce două microbuze şi două autoturisme s-au ciocnit. 10 persoane au fost rănite

Accidentul s-a petrecut pe centura ocolitoare a orașului Avrig. Șoferul unui autoturism care se deplasa spre Sibiu a intrat în depășire, iar la revenirea pe bandă a derapat. Autoturismul a intrat pe contrasens, unde a lovit un microbuz înmatriculat în Neamț și un autoturism. Microbuzul a ricoșat în alt microbuz, înmatriculat în Vaslui.

Ultima Oră

Cele mai citite