accident rutier Bucureşti
Rudele fetiței moarte în accidentul de circulație provocat de polițist sunt revoltate de lipsa de reacție a acestuia până la sosirea echipajelor de prim-ajutor.
Polițistul care a accidentat mortal o copilă în București a cerut ajutor la 112 şi a rugat să fie trimisă mai repede o ambulanţă
La aproape cinci zile după accidentul în care un polițist a spulberat două fete pe o trecere de pietoni din Capitală, omorând-o pe una dintre ele, a venit și prima reacție a ministrului de Interne. Lucian Bode a admis că agentul nu era în nicio misiune urgentă și a dat asigurări că acesta nu scapă de răspunderea penală. Ministrul a promis și o reformă serioasă a procesului de selecție în poliție. Pe de altă parte, înregistrările de la 112 arată că agentul a anunțat imediat accidentul, a cerut sfaturi pentru a o ajuta pe copilă şi a rugat de mai multe ori să fie trimisă mai repede o ambulanţă. Atenție, urmează detalii cu puternic impact emoțional!
Două persoane rănite și patru mașini avariate în urma unui accident produs în Capitală
Graba de a ajunge acasă, are, câteodată, urmări grave. Este lecția pe care a învăț-o, aseară, o șoferiță din Capitală.
Autospecială a Poliției, implicată într-un accident produs în Capitală
O autospecială a poliției rutiere din Capitală a fost implicată azi noapte într-un accident ușor.
Noaptea accidentelor în Capitală. Patru persoane au ajuns la spital și patru mașini au fost avariate
A fost noaptea accidentelor în Capitală. Patru persoane au ajuns la spital și patru mașini au fost avariate în două accidente.
La un pas de tragedie. Un tânăr a avariat cu mașina o țeavă de gaze cu mașina în Capitală
Un tânăr a fost la un pas de a produce o tragedie în Capitală. A pierdut controlul volanului și a intrat cu mașină într-o țeavă de gaze și în zidul unui magazin. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.
Șoferița care a lovit mortal cu mașina două fete în zona Andronache din Capitală, trimisă în judecată. Avea o alcoolemie de 1,25 g/l alcool pur în sânge
Șoferiţa care a accidentat mortal, la finalul lunii februarie, două fete de 6 și 20 de ani, în zona Andronache din Capitală, a fost trimisă în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2. Ea este acuzată de ucidere din culpă şi de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe. Procurorii au stabilit că femeia de 57 de ani avea o îmbibaţie alcoolică de 1,25 g/l alcool pur în sânge.
Șoferița care a accidentat mortal două fete pe trotuar, în zona Andronache din Capitală, a fost plasată în arest la domiciliu
Femeia care a accidentat mortal două fete în zona Andronache din Capitală a fost plasată, marți, în arest la domiciliu, pe o perioadă de 30 de zile. Decizia Tribunalului Bucureşti este definitivă.
Șoferița care a produs un accident în urma căruia au murit două fete a fost reținută. Femeia consumase alcool
Femeia care a provocat accidentul de sâmbăta de pe șoseaua Andronache a fost reținută pentru 24 de ore, acuzată de ucidere din culpă și conducere sub influenta alcoolului.

