Străzi transformate în lacuri la Constanța. Canalizarea din zona centrală, dar și de la periferie, nu a mai făcut față ploii torențiale

4 October 2025, 10:11 (actualizat 4 October 2025, 10:16)

Străzile s-au transformat în lacuri la Constanța. A plouat atât de mult încât canalizarea din zona centrală, dar și de la periferie, nu a mai făcut față.

Pe unele bulevardele mai multe mașini au rămas blocate în apă și a fost nevoie de intervenția pompierilor pentru a le scoate.

Aceştia au intervenit și în Palazu Mare, unde câteva subsoluri au fost inundate.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite