Soţ şi soţie găsiţi decedaţi acasă, în Sighetu Marmaţiei. Ei au fost angajaţi ai Poliţiei de Frontieră

9 martie 2025, 12:01 (actualizat 9 martie 2025, 18:28)

Tragedie fără margini, într-o familie din Sighetu Marmației, în județul Maramureș. Doi soți au fost găsit fără suflare. Două persoane decedate, soţ şi soţie, au fost găsite de poliţişti într-un imobil din municipiul Sighetu Marmaţiei. Cuplul a activat în cadrul Poliţiei de Frontieră, a informat, duminică, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră (ITPF) Sighetu Marmaţiei, Iulia Stan.

Trupurile celor doi soți au fost descoperite, dimineață, de unul dintre fii, care tocmai se întorsese acasă, de la muncă. Și-a găsit părinții morți, în aceeași camera. Familia și întreagă comunitate sunt în stare de șoc.

Florina Meteș, purt cuv IPJ Maramureș: La ora 8.40, poliția a fost sesizată că într-un imobil din Sighetul Marmației sunt două persoane decedate, un bărbat de 52 de ani, o femeie de 49 ani, soț și soție, cu urme de violență, la o examinarea exterioară a cadavrelor.

Cei doi soți erau bine văzuți în comunitate. Bărbatul se pensionase în urmă cu doi ani de la Poliția de Frontieră din Sighetu Marmației. Dar continuă să lucreze la biserica Poliției de Frontieră, în calitate de curator. Soția era femeie de serviciu tot la Poliția de Frontieră. Aveau trei copii: doi fii care au călcat pe urmele tatălui și o fiică.

Bărbatul de 52 de ani este fost angajat (pensionar) al ITPF Sighetu Marmației, iar soția acestuia de 49 de ani este angajată pe baza de contract la ITPF Sighetu Marmației. Cercetările sunt efectuate de către Inspectoratul de Poliție Județean Maramureș sub directă coordonare a procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureș, transmite Poliția de Frontieră.

În aceeași curte, dar într-o altă casă,  locuiește și mama bărbatului. Nu se știe dacă femeia a fost martoră la scenă teribilă. Este și ea în stare de șoc, la fel ca cei doi fii ai cuplului, care locuiesc în aceeași casă cu părinții. Fiica celor doi este căsătorită și stabilită la casă ei. Chiar ieri se internase la spital, că să nască. Pentru a o proteja, vestea teribilă nu i-a fost comunicată. Trupurile celor doi soți au fost duse la medicină legală, pentru a se stabili cum anume au murit.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite