Șase răniți, după ce un autobuz cu călători s-a lovit de un copac, în Reșița

14 October 2024, 18:44 (actualizat 14 October 2024, 18:46)

Accidentul a avut loc în jurul orei 15.45, pe un bulevard din municipiul Reşiţa. Potrivit declarațiilor șoferului autobuzului, acesta a încercat să evite un autoturism care i-a tăiat calea pentru a intra pe o stradă laterală. Astfel, autobuzul a pătruns pe trotuar, a lovit un platan de pe marginea drumului și s-a oprit pe spațiul verde din fața unui bloc, la numai câțiva metri de clădire.

În acel momentul nu era nicio persoană pe trotuar, însă mai mulți pasageri din autobuz au avut nevoie de îngrijiri medicale. Șase dintre ei au fost transportați la spital.

“Cei doi conducători auto au fost testaţi cu privire la consumul de alcool, rezultatul fiind negativ în ambele situaţii”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Caraş-Severin, Alina Boeru.

Polițiștii urmează să stabilească cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite