Preşedintele interimar Ilie Bolojan a primit-o la Palatul Cotroceni pe soprana Angela Gheorghiu

Angela Gheorghiu și Ilie Bolojan. Sursa foto: Administrația prezidențială
4 April 2025, 09:05

Preşedintele interimar Ilie Bolojan a primit-o, joi, la Palatul Cotroceni pe soprana Angela Gheorghiu, una dintre cele mai apreciate voci ale României pe plan internaţional, a transmis Administraţia Prezidenţială.

Potrivit unei postări pe Facebook a Administraţiei Prezidenţiale, întâlnirea a fost un prilej de a recunoaşte contribuţia sa la promovarea imaginii României în lume şi de a-i mulţumi pentru bucuria pe care o aduce iubitorilor de muzică de pretutindeni

“Recunoscută pentru talentul său excepţional şi pentru cariera impresionantă pe marile scene ale lumii, Angela Gheorghiu este un veritabil ambasador al culturii româneşti în străinătate”, a mai menţionat Administraţia Prezidenţială.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite