Premierul Nicolae Ciucă, după confirmarea variantei Omicron în România: Mâine voi avea o întâlnire cu responsabilii gestionării acestei pandemii. Voi dispune măsuri
“Voi dispune măsuri în urma consultării cu specialiștii din domeniul sănătății și al situațiilor de urgență”, a subliniat șeful executivului.
“Nicio clipă nu trebuie pierdută, niciun efort irosit pentru a proteja țara noastră de o evoluție nedorită. Suntem 24 din 24 la datorie pentru #România”, a încheiat el.

