Polițist mort în accidentul rutier dintre Brăila și Buzău
Bărbatul care și-a pierdut ieri viața în accidentul rutier produs între Brăila și Buzău era polițist. Potrivit unui comunicat al inspectoratului de poliție, tânărul de 22 de ani era angajat în sistem de aproximativ 2 ani. Sunt imagini și informații care va pot afecta emoțional!
În luna februarie, bărbatul a fost găsit inconștient în baie de familie. De atunci a fost testat psihologic de mai multe ori.
Pe parcursul evaluării, polițistul nu a mai avut dreptul să poarte armă și nici să între în contact direct cu publicul.
În urmă cu două zile, superiorii au decis că este apt medical și se poate întoarce la serviciu. Ieri, aflat în timpul liber, polițistul s-a urcat la volan, iar pe drumul național 22 B s-a izbit frontal de o cisternă.
Cele două vehicule au luat foc, iar tânărul a murit carbonizat. Celălalt șofer a ieșit singur din cabina. Polițiștii de la rutieră au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.

