Părinții Alexandrei Căpitănescu: Mulțumim acestor copii care muncesc de la 9 ani, unii de la 3 ani!
Tatăl, mama și fratele Alexandrei Căpitănescu au urmărit cu mari emoții concursul Eurovision de sâmbătă seara, unde reprezentanta noastră a ocupat locul al treilea.
Familia Alexandrei Căpitănescu este foarte mândră de performanța obținută de ea. Mama Alexanderi a vorbit despre sacrificiile nopiilor talentați, spunând despre ei că muncesc de la 9 ani, de la 3 ani, unii dintre ei.
GABRIEL CĂPITĂNESCU (tatăl Alexandrei): Ireal a fost, dar a fost bine. Emoții multe, așteptări pe măsură. Rezultatul, noi zicem că am câștigat locul 1.
RADU CĂPITĂNESCU (fratele Alexandrei): Toți suntem foarte mândri de ea. Pentru noi, a avut parcurs extraordinar.
Mama Alexandrei Căpitanescu: Ca părinți este o mândrie enormă, mulțumim acestor copii care muncesc de la 9 ani, de la 3 ani, unii dintre ei, și suntem mândri că reprezintă România!

