Olt: Licean transportat la spital după ce a fost lovit de un coleg
Un elev al unui liceu din Slatina a ajuns la spital, necesitând îngrijiri medicale, după ce ar fi fost lovit de un coleg, în pauză, pe fondul unui conflict spontan, a informat marţi, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Olt, Claudiu Şerban.
“La data de 20 ianuarie a.c, în jurul orei 11:00, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Slatina au fost sesizaţi cu privire la faptul că un minor ar fi fost agresat fizic de către un coleg, într-un liceu din municipiul Slatina. Din primele verificări, poliţiştii au stabilit faptul că un minor de 16 ani, în timp ce se afla la un liceu din municipiul Slatina, în pauză, pe fondul unui conflict spontan, ar fi fost agresat fizic de către un coleg, respectiv un tânăr de 18 ani. În urma evenimentului, minorul a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina“, a precizat reprezentantul ISJ Olt, potrivit Agerpres.
Poliţiştii au deschis în cauză dosar penal pentru lovire sau alte violenţe, însă deocamdată nu au fost depuse plângeri.
În imagini apărute online, pe reţele de socializare, se observă cum doi tineri sunt implicaţi într-un conflict, în curtea unei şcoli, în timp ce alţi tineri, băieţi şi fete, privesc de la distanţă incidentul. În postările online se menţionează că incidentul ar fi avut loc la Liceul Economic “PS Aurelian” Slatina.

