O femeie din Eforie, înjunghiată de concubin, a ieșit în stradă strigând după ajutor
Scandal cu urmări grave în Eforie, într-un cuplu. O femeie a fost înjunghiată de bărbatul alături de care trăiește și a ajuns să ceară ajutor din stradă. Acolo au văzut-o vecinii și au sunat de urgență la 112.
După incident, bărbatul s-a baricadat în locuința în care a înjunghiat-o pe femeie și și-a provocat mai multe răni. Așa a fost găsit de polițiștii care acum anchetează cazul pentru a stabili ce s-a întâmplat între cei doi.
Scandalul a avut loc în jurul prânzului într-un imobil din Eforie Nord, în care locuiau cei doi concubini. Se pare că bărbatul de 63 de ani s-ar fi enervat, ar fi devenit violent și af fi înjunghiat-o pe femeie.
Rănită, femeia a reușit să iasă din apartament, iar pe aleea din fața blocului a strigat după ajutor. O persoană, care a auzit-o, a sunat la 112 și imediat a venit un echipaj de salvare.
Femeia a primit asistență medicală la fața locului și a fost dusă la spital. Imediat după incident, bărbatul s-a încuiat în casă și și-a provocat răni. Polițiștii au fost nevoiți să spargă ușa că să între în locuința.
Medic Claudia Tatarici purt. de cuv. SAJ Constanța: Două victime conștiente, o femeie cu o plagă regiune cervicală și un bărbat. Au fost transportați la Spitalul Județean.
Vecinii spun că cei doi n-aveau o relație de prea mult timp, însă nu știu să fi avut conflicte anterioare.
Polițiștii și criminaliștii au făcut anchetă la fața locului și au adunat probe pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat. În acest caz a fost deschis un dosar penal.
Va reaminim că Agenția Națională pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați a pus la dispoziția victimelor violenței domestice numărul 0800.500.333 apelabil gratuit.

