Maia Sandu: Hoții vor să ne cumpere votul, țara, dar puterea oamenilor este infinit mai mare
Preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, care candidează pentru un nou mandat, şi-a manifestat duminică speranţa că alegătorii vor ieşi în număr cât mai mare la vot şi că vor proteja ţara de rele.
Ea a declarat, la ieşirea de la urne, că “hoţii vor să cumpere ţara”, dar a subliniat că “puterea oamenilor este infinit mai mare decât orice mârşăvie a lor”.
“Eu am votat cu Moldova. Am încredere că cetăţenii noştri vor alege bine pentru ţara noastră. Ei, de fiecare dată, au dus ţara înainte, ei au protejat-o de rele”, a subliniat Maia Sandu.
“Astăzi, mai mult ca niciodată, trebuie să fim uniţi să ne păstrăm pacea, să ne păzim votul, să ne păzim independenţa”, a atras atenția președinta Republicii Moldova.
“Hoţii vor să ne cumpere votul, hoţii vor să ne cumpere ţara, dar puterea oamenilor este infinit mai mare decât orice mârşăvenie a lor. Puterea Moldovei este în fiecare dintre voi. Ieşiţi la vot cu credinţă şi cu speranţă! Capul sus, moldoveni! Doamne ajută!”, a declarat Sandu.

