Kosovarii “și-au luat jucăriile” și au ieșit de pe teren. Reacția spectatorilor de pe Arena Națională după meciul din Liga Națiunilor

16 November 2024, 12:44 (actualizat 16 November 2024, 14:57)

Kosovarii au sărit la bătaie după ce au abandonat meciul cu România. Mircea Lucescu a descris într-un singur cuvânt incidentele de la această partidă. “Penibil”, a spus selecţionerul, după ce kosovarii au ieșit de pe teren.

“O lipsă de educație. Nu mă surprinde faptul că, după meciul de 3-0, când noi am fost acolo fluierați, am fost în toate felurile, au aruncat cu tot felul de lucruri împotriva noastră, nu mă surprinde faptul că, pierzând cu 3-0, pe urmă au suspendat 3 jucători pentru indisciplină. Același lucru – au demonstrat o echipă indisciplinată”, a declarat Mircea Lucescu.

Întrebat ce urmează acum și ce a transmis centralul partidei, antrenorul naționalei noastre a confirmat: “În mod normal, am câștigat meciul cu 3-0. În mod normal. Nu cred că se poate da o altă decizie.

“Dacă se întâmpla ceva pe teren, aș fi putut înțelege. Mai ales că au fost foarte multe gesturi din partea lor care au provocat”, a subliniat Lucescu.

Și fanii au plecat dezamăgiți de pe Arena Națională după ce meciul a fost abandonat de kosovari.

O nedreptate față de fotbal în sine, pentru că, din câte am înțeles, scandările au fost doar referitor la o anumită țară, dar pentru acest motiv nu consider că trebuie să se aducă atingere sportului în general“, a declarat un spectator, la ieșirea din arenă.

“O dezamăgire extraordinară. Adică a fost frumos până în minutul 92. Exact s-a întâmplat ca atunci când eram copii, nu ne convenea ceva, ne luam mingea sau ne luam jucăriile și plecam. Așa s-a întâmplat cu ei”, a subliniat un altul.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite