Klaus Iohannis: Am convenit împreună cu Guvernul “să se mai stea un pic” în ceea ce privește tehnologia 5G

Tehnologia 5G
Tehnologia 5G
20 December 2019, 14:46

“Ce licitaţie să faci pentru 5G? Huawei sau Huawei? (…) Nu mi se pare oportun”, a spus şeful statului, într-o întâlnire informală cu jurnaliştii organizată la Palatul Cotroceni.

El a arătat că un singur provider nu reprezintă o piaţă concurenţială.

Şeful statului a reiterat că implementarea acestei tehnologii presupune schimbări profunde pentru întreaga societate.

“Nu sunt dispus să luăm o decizie greşită pentru întreaga societate”, a evidenţiat Iohannis.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite