Incident grav la Constanța: O pacientă cu tulburări psihice a sărit din ambulanță
Incident în Constanţa, pe drumul spre Spitalul de Psihiatrie Palazu. Atenție, sunt informații cu impact emoțional! O femeie, posibil cu tulburări psihice, care se afla într-o ambulanţă, a sărit din salvare şi a suferit mai multe traumatisme.
Ea a fost luată de acasă după ce o persoana a anunţat la 112 că femeia nu răspunde nici la telefon, nici la uşă. A fost găsită de salvatori conştientă şi le-a spus acestora că a băut detergent, în mod voit. Dupa ce i s-a acordat primuL ajutor a fost urcată în ambulanţă.
Aproape de Spitalul de psihiatrie din Palazu a devenit agitată, şi-a scos centurile şi s-a aruncat din ambulanță. A fost preluată de un alt echipaj.

