Fostul preşedinte Traian Băsescu a fost externat de la Spitalul Militar Central
Fostul preşedinte Traian Băsescu a fost externat, vineri, de la Spitalul Universitar de Urgenţă Militar Central “Dr. Carol Davila”, au precizat, surse politice, potrivit Agerpres.
Potrivit acestora, fostul şef al statului a fost internat timp de 10 zile, fiind diagnosticat cu o afecţiune pulmonară.
În vârstă de 72 de ani, Băsescu s-a internat, după ce s-a simțit rău. El s-a aflat la secția Boli Infecțioase, unde medicii au stabilit că suferă de viroză pulmonară puternică.
Spitalul a anunțat că Traian Băsescu a primit tratament.
Fostul preşedinte a mai fost internat în spital în luna martie 2022, din cauza mai multor complicații medicale.
Surse convergente au menţionat că Traian Băsescu merge la începutul fiecărui an, încă de pe vremea în care era preşedinte al României, să-şi facă analizele medicale la Spitalul Militar Central.

