Festivalul Nostalgia i-a scos din nou la petrecere pe români. TVR, partener al evenimentului
Ultima noapte a festivalului Nostalgia a încălzit Bucureştiul. Mii de petrecăreţi au dansat şi s-au distrat până la orele dimineţii la Romexpo, pe ritmurile copilăriei şi tinereţii lor sau ale părinţilor. Şi mulţi au promis să revină la fiecare ediţie ce vă urma.
În română sau engleză, hiturile și atmosfera optimistă a anilor 90 și 2000 au energizat miile de participanți la a doua şi ultima noapte de Nostalgia.
Organizatorii au instalat că de obicei mini-muzee cu obiecte și instalații din deceniile trecute. Jocuri electronice, ecrane și gadgeturi sau foto-cornere.
Decorul include și ministudioul TVR, care trezește amintiri plăcute.
Dar tot muzica rămâne sufletul festivalului, mai ales când hiturile retro se combină cu viața de club actuală.
Festivalul Nostalgia e în anul al șaptelea în Romania și de fiecare dată este un mare succes.

