Festivalul Nostalgia, ediţia de toamnă. Două zile de distracţie pe muzica anilor 1990 şi 2000. TVR, partener al evenimentului
A început festivalul Nostalgia! Ediția de toamna îi încântă pe participanti, cu melodii dintre cele mai îndrăgite din perioada anilor ’90 și 2000. Romexpo este locul unde trecutul întâlnește viitorul la “Imaginarium”. Urmează încă o noapte plină de muzică, culoare, emoție și multe amintiri. TVR este unul din partenerii evenimentului.
Prima noapte a Festivalului Nostalgia, ediția de toamnă, a atras mii de petrecareti dornici sa se bucure de hiturile care au marcat anii ’90 și 2000.
Atracția principală este scena futuristă, realizată integral din ansambluri LED, care se extind până pe tavanul pavilionului principal. O călătorie vizuală și emoțională între trecut și viitor.
Pe lângă muzică, festivalul oferă experiențe culinare diverse, activități creative, zone de foto-retro și mini-muzee dedicate gadgeturilor și obiectelor din ultimele decenii.
Televiziunea Română este si de aceasta dată partener media. Iar unul dintre cele mai vizitate puncte este colțul retro amenajat de TVR, une publicul poate descoperi un studio TV reconstituit din anii ’70.
Diseară, Romexpo va fi din nou locul unde amintirile sunt retrăite în prezent, o experiență senzorială unică, pentru toate vârstele.

