EXCLUSIVITATE Mesaje pentru Simona Halep după înfrângerea din finala de la Roland Garros. Nadia Comăneci: “Nu e sfârșitul lumii”
“Sunt tristă că nu am putut câștiga, dar a fost un turneu bun, o experiență bună și vă mulțumesc că mă susțineți mereu. (…) E o zi grea pentru că nu am putut câștiga. Dar să continuăm să muncim și să credem. Vă mulțumesc“, a declarat Simona după meci, la festivitatea de premiere.
Nadia Comăneci: “Nu e sfârșitul lumii. Mai departe cu răbdare, cu corectarea a ceea ce crede că n-a ieșit de data aceasta și succes!“.
Camelia Potec: “Poate nu a fost momentul ei acum, dar cu siguranță că va câștiga un turneu de o asemenea anvergură și cu siguranță că va deveni numărul 1 mondial. Poate, de ce nu, anul acesta“.
Mihai Covaliu: “E o chestiune de timp. E o chestiune de timp, va munci în continuare și sunt convins că ăsta e visul ei și nu se va lăsa până nu va ajunge acolo“.
Stere Halep: “O finală foarte bună, cu puțină neșansă. Un mesaj: O iubesc!“.
Și colegul nostru Adelin Petrișor a avut un mesaj pentru Simona Halep, în timpul unei intervenții în direct de la un eveniment de pe aerodromul Clinceni.

