Două fete care mergeau pe bicicletă au fost lovite de un șofer băut, în localitatea Gelu din Timiș. Una dintre copile a murit

28 June 2026, 18:10 (actualizat 28 June 2026, 18:11)

Două fete care mergeau pe bicicletă au fost lovite în plin de un șofer băut, în localitatea Gelu din Timiș.

Una dintre copile, de 10 ani, a murit, iar prietena ei cu un an mai mare este la spital.

Șoferul le-a lovit pe o stradă din localitatea Gelu, apoi a fugit.

Polițiștii l-au găsit câteva ore mai târziu și când l-au testat au constatat că era băut. Avea 1,33 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acum este arestat preventiv.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite