Două fete care mergeau pe bicicletă au fost lovite de un șofer băut, în localitatea Gelu din Timiș. Una dintre copile a murit
Două fete care mergeau pe bicicletă au fost lovite în plin de un șofer băut, în localitatea Gelu din Timiș.
Una dintre copile, de 10 ani, a murit, iar prietena ei cu un an mai mare este la spital.
Șoferul le-a lovit pe o stradă din localitatea Gelu, apoi a fugit.
Polițiștii l-au găsit câteva ore mai târziu și când l-au testat au constatat că era băut. Avea 1,33 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acum este arestat preventiv.

