Diana Șosoacă a venit la BEC purtând mânuși de box: Am venit să mă mai lupt o dată cu sistemul

13 martie 2025, 12:02 (actualizat 13 martie 2025, 14:41)

Președinta S.O.S. România, Diana Şoşoacă, și-a depus joi, 13 martie, la Biroul Electoral Central, candidatura pentru alegerile prezidenţiale din luna mai. Este a doua oară când încearcă să intre în cursa prezidențială, după ce candidatura ei a fost respinsă anul trecut.

Ea a venit purtând o pereche de mânuși de box.

„Am venit pregătită să mă mai lupt o dată cu sistemul. Sistemul nu e pregătit pentru oameni ca noi, sistemul nu este pregătit pentru oameni care nu cedează, sistemul nu este pregătit pentru oameni care nu se vând, sistemul nu este pregătit pentru profesioniști ”, a spus Șoșoacă jurnaliștilor, în fața sediului BEC.

Diana Șoșoacă i-a scris lui Donald Trump: România a devenit un experiment al distrugerii democraţiei

Europarlamentarul Diana Iovanovici-Șoșoacă i-a adresat o scrisoare fostului președinte american Donald Trump, denunțând ceea ce consideră a fi o intervenție fără precedent a Curții Constituționale a României (CCR) în procesul electoral. Potrivit acesteia, deciziile CCR de a bloca anumite candidaturi la alegerile prezidențiale reprezintă „o anulare de facto a democrației” în România.
Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite