Decesul doctoriței de la spitalul din Buzău a survenit între orele 0.30 – 1, după ultimul consult în UPU, spun surse din rândul anchetatorilor

Doctorița Ștefania Szabo a murit la 37 de ani
30 October 2025, 15:00

Doctorița Ștefania Szabo, 37 de ani, care era și director medical al Spitalului Județean de Urgență Buzău, a murit noaptea, între orele 0.30 – 1.00, după ce s-a întors de la ultimul consult în Unitatea de Primiri Urgențe (UPU), spun surse din rândul anchetatorilor.

Au fost ridicate toate imaginile de pe camerele de supraveghere din spital, pentru a stabili traseul doctoriței.

De asemenea, vor fi audieri suplimentare a unor persoane care nu au răspuns corect la audieri.

Analiza toxicologică va spune ce substanțe și în ce cantitate a luat medicul Ștefania Szabo.

Procurorii spun că iau în calcul mai multe variante, după ce, potrivit unor surse, în încăpere s-ar fi găsit mai multe medicamente și seringi folosite. Primele rezultate ale necropsiei nu au lămurit care a fost cauza morții, susțin surse din familie. Până acum, 10 persoane au fost audiate de procurori, în dosarul penal pentru ucidere din culpă.

Ștefania Szabo, directoarea medicală a Spitalului Județean de Urgență, a fost găsită moartă în camera de gardă marți dimineață, 28 octombrie.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite