Coliziune între un microbuz şi un autoturism. Cinci persoane au fost rănite
Cinci persoane au fost rănite joi dimineaţă în apropierea localităţii Oarja, în urma coliziunii între un microbuz şi un autoturism, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Argeş.
Accidentul s-a produs pe un drum judeţean, în zona unui pasaj peste autostrada A1. Pompierii au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă şi trei echipaje SMURD, forţele de intervenţie fiind suplimentate cu încă un echipaj al Serviciului de Ambulanţă Judeţean.
“În urma evenimentului au rezultat cinci victime: trei persoane de sex feminin, cu vârste cuprinse între 26 şi 71 de ani, şi două persoane de sex masculin, cu vârste de 24, respectiv 60 de ani. Patru dintre victime au fost preluate de echipajele SMURD şi transportate la spital pentru investigaţii şi îngrijiri medicale. Cea de-a cincea victimă, un bărbat, a refuzat transportul la spital”, au transmis reprezentanţii ISU Argeş.
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Argeş a anunţat că poliţiştii Biroului Rutier Piteşti sunt la faţa locului pentru cercetări.

