Circulaţia pe Magistrala 2 de metrou, reluată în condiţii normale, după ce un bărbat s-a aruncat în fața unui tren

Metrou / Arhivă
12 februarie 2024, 13:31 (actualizat 12 februarie 2024, 13:34)

 Circulaţia pe Magistrala 2 de metrou a fost reluată în condiţii normale, începând cu ora 12:52, a anunţat Metrorex. Un bărbat de aproximativ 60 de ani s-a aruncat sub un metrou, în staţia Unirii. Circulaţia metrourilor a fost blocată.

Conform ISU, bărbatul a căzut pe şine, sub garnitura de metrou. Imediat a fost întreruptă alimentarea cu energie electrică, iar echipele de salvatori au extras victima de sub tren.

Din păcate, bărbatul, care are în jur de 60 de ani, nu a putut fi salvat, fiind declarat decesul.

„Conform procedurilor interne, organele abilitate împreună cu Metrorex vor deschide o anchetă de cercetare pentru a se stabili împrejurările în care s-a produs evenimentul”, a informat anterior compania.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite