Caz șocant la Târgu Jiu – Un adolescent de 15 ani și-a ucis bunica, de față cu tatăl său

24 July 2025, 18:53 (actualizat 24 July 2025, 22:23)

Caz şocant în Târgu Jiu. Un adolescent de 15 ani și-a omorât bunica în casă, chiar de faţă cu tătal său. Cazul este cu atât mai grav cu cât minorul a mai fost în atenţia poliției la începutul acestui an, după ce şi-a rănit un coleg de clasă cu un cuţit.

Tânărul de 15 ani s-a luat la ceartă cu tatăl său, iar bărbatul l-a amenințat că-l va lua la bătaie dacă nu încetează, moment în care adolescentul a luat un cuțit din bucătărie.

Bunica, o femeie de 62 de ani, a observat gestul și a sărit să îl oprească, iar copilul a înjunghiat-o. Lovitura i-a fost fatală.

Pe numele său a fost emisă ordonanță de reținere și s-a solicitat expertiza psihiatrică.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite