Mii de fani au sărbătorit alături de PSG câștigarea Ligii Campionilor. Echipa, primită de președintele Macron la Élysee

Euforie la Paris, unde zeci de mii de fani au sărbătorit echipa Paris Saint-Germain, după ce a a câștigat trofeul Ligii Campionilor pentru al doilea an consecutiv. Parada campionilor a avut loc în apropierea Turnului Eiffel. Preşedintele Emmanuel Macron a primit echipa Paris Saint-Germain şi staff-ul său tehnic la Palatul Élysee. „Acest succes marchează excelenţa fotbalului francez", spus preşedintele Franței.

Nadia Comăneci s-a întors la Onești, locul unde a început povestea de 10. În oraș a fost inaugurat "Drumul perfecțiunii"

Nadia Comăneci s-a întors în orașul natal, la Onești. A fost o ocazie pentru locuitorii orașului să se bucure că o pot vedea și pot vorbi cu sportiva care a plecat acum zeci de ani din mijlocul lor și a ajuns o legendă. Nadia a savurat din plin momentele: a făcut încălzire cu copiii, s-a revăzut cu colegele de echipă, a stat de vorbă cu toată lumea și a dansat cu mama ei.

Ultima Oră

Cele mai citite