Marcel Ciolacu: Mi-aş dori foarte mult în turul doi să intru cu Nicolae Ciucă

Preşedintele PSD Marcel Ciolacu a afirmat că şi-ar dori să intre în turul doi al alegerilor prezidenţiale cu preşedintele PNL Nicolae Ciucă. Referindu-se la afirmaţiile unor liberali conform cărora social-democraţii vor direcţiona voturi către preşdintele AUR George Simion pentru ca acesta să intre în turul doi, Ciolacu a afirmat “că nu a auzit tâmpenie mai mare”.

Al. Muraru: PSD a lansat oficial strategia „planul Hrebenciuc” – mutarea a 10-20 de voturi/secție pentru George Simion

Alexandru Muraru, președintele PNL Iași, a lansat acuzații grave către PSD. Acesta susține că social-democrații ar fi lansat ”oficial” în organizații un plan prin care să mute în fiecare secție câte 10-20 de voturi către AUR pentru a-l duce pe George Simion în turul 2 al alegerilor prezidențiale.

Ultima Oră

Cele mai citite