Bărbatul din Iași care și-a atacat fosta soție cu ciocanul și apoi a incendiat-o, condamnat la închisoare pe viață
Individul care și-a atacat fosta soție cu un ciocan, iar apoi a incendiat-o, va rămâne în spatele gratiilor până la sfârșitul zilelor sale, transmite Ziarul de Iaşi.
Magistrații Curții de Apel au respins azi apelul declarat de Andrei Cosmin Beucă împotriva sentinței Tribunalului, care îl condamnase în februarie la închisoare pe viață. Decizia Curții de Apel este definitivă.
În dimineața zilei de 14 aprilie a anului trecut, Beucă și-a așteptat fosta soție în fața blocului de pe bulevardul unde locuia aceasta. Când femeia a ieșit din scara blocului, Beucă a atacat-o, lovind-o de mai multe ori cu ciocanul în cap. Apoi, a stropit-o cu benzină și i-a dat foc.
Femeia a fost internată în stare deosebit de gravă în spital și a decedat pe 20 aprilie. În instanță, singurul regret manifestat de Beucă a fost că femeia a murit prea repede și nu s-a chinuit destul.

