Bărbatul care a distrus instalaţia de oxigen a Spitalului Sfântul Pantelimon a fost găsit şi este este audiat de poliţişti
Poliţiştii l-au găsit pe bărbatul care a distrus instalaţia de oxigen a Spitalului Sfântul Pantelimon. Individul este audiat la Secţia 9 din Capitală.
A fost panică aseară la Spitalul Sfântul Pantelimon din Bucureşti după ce instalaţia de oxigen a fost nefuncțională timp de mai multe ore din cauza unei defecțiuni tehnice.
Personalul medical a fost nevoit să oxigeneze manual pacienţii.
Potrivit Poliției Capitalei, defecțiunea s-a produs după ce o persoană necunoscută a sărit gardul spitalului, a distrus componente ale instalaţiei, a sustras o ţeavă de un metru şi un robinet.
Angajaţii care asigură mentenanţa rezervoarelor de oxigen au remediat defecţiunea, iar la unitatea medicală a fost trimisă o autospecială ISU cu rezerve de oxigen. Pacienţii NU au fost afectaţi de incident.

