Bărbatul care a distrus instalaţia de oxigen a Spitalului Sfântul Pantelimon a fost găsit şi este este audiat de poliţişti

17 aprilie 2026, 14:29 (actualizat 17 aprilie 2026, 14:40)

Poliţiştii l-au găsit pe bărbatul care a distrus instalaţia de oxigen a Spitalului Sfântul Pantelimon. Individul este audiat la Secţia 9 din Capitală.

A fost panică aseară la Spitalul Sfântul Pantelimon din Bucureşti după ce instalaţia de oxigen a fost nefuncțională timp de mai multe ore din cauza unei defecțiuni tehnice.

Personalul medical a fost nevoit să oxigeneze manual pacienţii.

Potrivit Poliției Capitalei, defecțiunea s-a produs după ce o persoană necunoscută a sărit gardul spitalului, a distrus componente ale instalaţiei, a sustras o ţeavă de un metru şi un robinet.

Angajaţii care asigură mentenanţa rezervoarelor de oxigen au remediat defecţiunea, iar la unitatea medicală a fost trimisă o autospecială ISU cu rezerve de oxigen. Pacienţii NU au fost afectaţi de incident.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă