Distrugeri la o țeavă de la rezervorul mare de oxigen, la Spitalul Pantelimon din Capitală, după ce un bărbat a furat un robinet

16 April 2026, 22:08 (actualizat 16 April 2026, 23:22)

Au fost momente de panică la Spitalul Pantelimon din Capitală, după ce o ţeavă de la tancul mare de oxigen a fost distrusă. O piesă principală a fost furată de un bărbat care a intrat în curtea unității sanitare sărind gardul.

Polițiștii de la Secția 9 din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au intrat în alertă în urma unui apel la 112 care anunța că o persoană ar fi provocat distrugeri la un rezervor de oxigen aflat în curtea unității sanitare.

Au intervenit de urgență și pompierii, care au închis robineții rezervorului, pentru a elimina orice pericol.

“În urma activităților specifice desfășurate, s-a stabilit că o persoană ar fi pătruns în curtea spitalului prin escaladarea gardului, ulterior ar fi distrus o componentă a instalației și ar fi sustras o țeavă de aproximativ un metru, precum și un robinet aferent rezervorului”, se arată într-un comunicat al poliției.

Cel care a furat piesele este acum căutat de forțele de ordine.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă