Șase pacienți cu coronavirus erau internați sâmbătă dimineață în spitale din România. Cei din Cluj-Napoca și Iaşi au o stare de sănătate ameliorată față de momentul internării. Pacienții din Timișoara și Craiova nu au simptome
“În acest moment, cele şase persoane purtătoare ale virusului sunt internate în centre medicale din Timişoara, Cluj-Napoca, Iaşi şi Craiova. Pacienţii internaţi la Timişoara şi Craiova nu prezintă simptome şi au o stare generală bună. Pacienţii internaţi la Cluj-Napoca şi Iaşi prezintă stare de sănătate ameliorată faţă de momentul internării, fără febră”, se arată într-un comunicat citat de Agerpres.
Până sâmbătă, pe teritoriul României au fost confirmate 9ă cazuri de infectare cu virusul COVID-19.
Trei dintre persoanele depistate infectate au fost declarate vindecate şi au fost externate, mai precizează Grupul de Comunicare Strategică.

