Andronache (PNL): Guvernul propus de Eugen Tomac – infiltrat şi controlat de PSD. Nu credem că va trece de votul Parlamentului
Liderul deputaţilor PNL, Gabriel Andronache, a declarat marţi că Guvernul propus de premierul desemnat Eugen Tomac este unul “infiltrat” şi “controlat” de PSD şi nu crede că va trece de votul Parlamentului.
“Singurul partid care i-a impus condiţii lui Eugen Tomac e PSD, prin urmare, dacă ar trece de testul votului, acest Guvern ar avea o amprentă extrem de clară a PSD. E vorba de un Guvern infiltrat de PSD şi controlat de PSD, cu singurul obiectiv politic de a salva PSD de răspunderea formală a guvernării”, a scris Andronache pe Facebook.
Potrivit lui Andronache, “controlul exercitat de PSD asupra programului şi a formulei de guvernare va fi trăsătura definitorie a acestui guvern”.
“Nu credem că acest guvern va trece de votul Parlamentului”, a arătat Andronache.

