Ambasadorul israelian în România, Reuven Azar: Israelul a reușit să distrugă 75% din mașinăria de război a Hamas
Israelul a distrus deja trei sferturi din maşinăria de război a Hamas, dar nu se va opri până când nu o va distruge complet. Afirmaţiile au fost făcute de ambasadorul Israelului în România, Reuven Azar, care a fost invitat luni seară la emisiunea Prim Plan de la TVR INFO.
Israelul a reușit să distrugă 75% din mașinăria de război a Hamas. Suntem determinați să distrugem complet ceea ce a rămas din mașinăria Hamas. Motivul pentru care nu putem să lăsăm asta să treacă este pentru că vor reveni și vor ataca din nou. Asta nu putem permite, să se întâmple din nou, a spus ambasadorul Israelului în România, Reuven Azar.
Chiar dacă va trebui să așteptăm, vom face asta. Vom da o șansă efortului american și eforturilor egiptene și qatareze de a elibera mai mulți ostatici, sperăm să fie posibil, ne dorim ostaticii eliberați cât mai repede, dar asta nu ne va opri din țelul principal al războiului și anume să distrugem mașinăria militară a Hamas, a subliniat la TVR INFO ambasadorul Israelului în România, Reuven Azar.

