Adolescent român, ucis la Roma. Carabinierii nu exclud varianta unei răfuieli între două bande rivale
Adolescent român, ucis la Roma în prezența unchiului său. Băiatul de 14 ani a fost împușcat de mai multe ori. Totul s-a întâmplat lângă o stație de metrou de la periferia Capitalei. Vă avertizăm, sunt informații care vă pot afecta emoțional!
Din primele investigații reiese că băiatul făcea parte dintr-un grup care a intrat în conflict cu o altă bandă într-un bar. Pentru a lămuri lucrurile, și-au dat întâlnire în parcarea de lângă metrou, la 3.00 noaptea.
Camerele de supraveghere au surprins parțial momentul. În imagini se văd 7 persoane care aparent fac parte din grupul victimei, iar una dintre ele ține la spate o bâtă de baseball. Banda rivală a trecut doar cu mașina, din care s-a tras cu pistolul de mai multe ori, cel mai probabil ca avertisment, însă două gloanțe l-au lovit pe băiatul de 14 ani. Alături de el era și fratele tatălui său vitreg, care spune că au căzut în capcana agresorilor.
Anchetatorii iau în calcul ipoteza unei răfuieli între bande, implicate în traficul de droguri.

