Actorul Antonio Banderas, testat pozitiv cu COVID-19
Actorul, în vârstă de 60 de ani, cunoscut pentru rolurile din filmele „Desperado” şi „Masca lui Zorro”, a mărturisit că şi-a petrecut ziua de naştere în carantină, simţindu-se obosit.
Banderas a explicat pe contul său de Twitter că se simte “relativ bine”, doar puţin mai “obosit” decât în mod obişnuit.
El s-a arătat “încrezător” că se va recupera “cât mai repede posibil, urmând indicaţiile medicilor”, care, speră el, îi vor permite “să depăşească procesul infecţios” de care suferă şi care a afectat “atâtea persoane de pe tot globul”.
“Voi profita de această izolare pentru a citi, a scrie şi a continua să-mi fac planuri pentru a da un sens celor 60 de ani recent împliniţi, o vârstă pe care o privesc cu mare dorinţă şi speranţă”, a precizat actorul.
Nu se ştie unde s-a infectat Banderas şi nici unde îşi va petrece perioada de izolare. Acesta are mai multe case în Spania, în America şi în Anglia.

